Některé regály a prostory jim zůstávají kvůli nejnovějšímu vládnímu opatření proti šíření koronaviru zapovězené.

Obchodníci smí prodávat pouze základní zboží. Tam se řadí potraviny, drogistické zboží, noviny, květiny, galanterie, domácí potřeby, pietní zboží, léky či krmivo pro zvířata, brýle, kontaktní čočky, pohonné hmoty a potřeby pro provoz aut, zbraně a střelivo.

U regálů ohraničených páskami se v pondělí v brněnském hypermarketu v Králově Poli s podivem zastavila třeba důchodkyně Eva Gruberová. „Je to hloupost. Kolik lidí se koncentruje v oddělení oblečení? Stačí, když to je ošetřené dvoumetrovými rozestupy a stanoveným množstvím vydávaných košíků. Víc lidí se nahromadí pouze u pokladen,“ podivila se Brňanka.

Rozčarovaná z nových opatření odcházela v pondělí z obchodu také Lenka Baisová z Adamova na Blanensku. Potřebovala si koupit vteřinové lepidlo na rozbité vánoční ozdoby. U pokladny však narazila. „Paní prodavačka mi řekla, že mi lepidlo podle nových nařízení prodat nesmí. U baterií si nebyla jistá. Igelitové sáčky do odpadkového koše jsem si koupit ale mohla. Ty jsou asi životně důležité. Připadne mi to celé postavené na hlavu a zmatečné. Novým opatřením opravdu nerozumím,“ řekla žena.

Na zboží typu obuvi či oblečení výjimky v kamenných obchodech nejsou. Nemohou se prodávat právě ani v supermarketech, jako tomu bylo dřív.

Prostory, kam mají zákazníci zakázaný vstup, si ve stejném obchodě krátce po poledni fotil na mobilní telefon mladý muž. „Je to špatně,“ poznamenal směrem k nepřístupným prostorům.