Celkové rekonstrukce se dočkala také plynová kotelna mateřinky. „Nechali jsme vyměnit plechové radiátory a vyměnit staré části zastaralého provozního vybavení. V plánu máme také zateplení haly tělocvičny při základní škole. Na akci už máme přislíbenou dotaci. Tu se nám podařilo získat také na pořízení solárního ohřevu vody pro mateřskou školu, od čehož si slibujeme úsporu na energiích," zmínil starosta.

Obec také nechala zpracovat žádost o dotaci na postavení přírodní učebny. „Ta by měla stát v areálu základní školy. Děti by se tak mohly učit některé předměty přímo ve školní zahradě, aby byly blíž přírodě. Využívat ji chceme od jara do podzimu. Práce na učebně chceme spojit i s výstavbou nového dětského a dopravního hřiště," podotkl.

Další letošní vizí vedení obce je výstavba vícegeneračního areálu v prostoru mezi areálem Občanského sdružení Procyon a Tělovýchovné jednoty. „Chceme tam postavit odpočinkovou zónu, která bude obsahovat herní prvky pro děti, i cvičící stroje pro starší ročníky," doplnil letonický starosta