Někteří politici nadšení mírní. „Každá zeleň je dobrá, ale cena, kterou má na to město vynaložit, se mi zdá nepřiměřená. Platí to zvláště v této době, kdy podle velmi optimistických odhadů, bude chybět v rozpočtu Vyškova dvaačtyřicet milionů korun a to jen na sdílených daních,“ zamyslel se třeba opoziční zastupitel Libor Bláha.

Podle vyškovského místostarosty Josefa Kachlíka budou ale náklady nízké. „Příští týden si pojedeme do Znojma prohlédnout připravené kontejnery. Ve Vyškově je plánujeme rozmístit během čtrnácti dní,“ informoval místostarosta.

Zatím tam jsou umístěné ve foliovníku v zahradnictví. „Z Vyškova k nám doručili vlastní kontejnery, které měli k dispozici. My jsme se následně postarali o jejich osázení. Brzo se přesunou zase zpátky,“ uvedl ředitel Městské zeleně Znojmo Radoslav Habrdle.

Právě Znojmo je v tomto vzorem. „Jsme moc rádi, že můžeme být inspirací i pro ostatní. Naši pracovníci odvádějí kvalitní práci,“ řekl znojemský starosta Jan Grois.

Mobilní kontejnery osázené zelení a květinami budou oživovat město od jara až do podzimu. „V mnoha dílčích krocích budeme se Znojmem spolupracovat. Sami tam roky hledali to nejlepší řešení. Jejich zkušeností rádi využijeme,“ připustil Kachlík.

Ilustrační foto.
Vyškovský akvapark: Třímilionová ztráta, odhaduje město. Modernizace pokračuje

I po úspěšném přesunu budou mít ve městě spoustu práce. „Není to totiž jen o osazení kontejnerů na vybraná místa. Je to celoroční proces, kdy hlavně zimní příprava je základním předpokladem pro kvalitní fungování kontejnerů. Letos si ověříme především funkčnost celého systému přípravy, výsadby a poté péče o mobilní zeleň,“ dodal místostarosta.