Ten už stojí na budově mateřské školy. „Táhlo se to velmi dlouho, vlastně skoro deset let, ale konečně se nám podařilo instalaci zesilovače domluvit. Obec se na nákladech podílela šedesáti tisíci korunami," potvrdila starostka Olšan Dana Křížová.

Zesilovač funguje od května, ohlasy jsou pozitivní. „Co jsem zatím slyšela, hodně lidí bydlících ve spodní části obce je teď mnohem spokojenějších. Mě nevyjímaje: konečně už nemusím chodit telefonovat ven před úřad," zmínila starostka.

Upozornila zároveň, že zlepšení se nedotklo všech. „Už za mnou přišlo několik lidí, kteří si žádné změny nevšimli. Bohužel silnějšího signálu se dočkali jen ti, kteří mají za mobilního operátora O2," vysvětlila šéfka obecního úřadu.

Právě to se týká například Antonie Ševčíkové. „Je to dobře, že zesilovač vedení nechalo nainstalovat, nám to ale bohužel nepomohlo. Bydlím kousek od příjezdu do obce, kde signál nikdy nebyl a ani teď není, protože mám T-Mobile. Stává se mi běžně, že mi třeba kolegyně pošle večer textovou zprávu a mně dojde až další den ráno v práci, když už stojíme vedle sebe. Asi řeknu někomu s O2, aby u nás vyzkoušel, jestli se dovolá. Pokud se ukáže, že ano, pak asi budu zvažovat změnu operátora," řekla obyvatelka Olšan.

Cesta vyjednávání s operátorem nebyla jednoduchá. Po několika letech úsilí dojel loni do Olšan technik, který jako řešení problému doporučil právě instalaci zesilovače na budovu mateřinky. Ani další jednání nebyla podle starostky jednoduchá, ale o rok později už se všechno podařilo dotáhnout do konce.