„Záleží na počasí, ale podle plánu bychom to měli zvládnout," naznačil starosta Kozlan Karel Pospíšil. Oprava úseku dlouhého asi sto sedmdesát metrů nepřinesla žádné omezení řidičům, chodci ale museli k chůzi využívat okraj silnice. „Chodník už byl skutečně v havarijním stavu. Nejen, že se po něm lidé už špatně pohybovali, ale zhoršená byla i možnost bezpečné zimní údržby. Opravu jsme platili z rozpočtu obce, celkově stála necelých sto tisíc korun," zmínil kozlanský starosta.

Zásahy na chodníku však nejsou jedinou rekonstrukcí, kterou vedení vesnice v těchto dnech zajišťuje. „Upravujeme také fasádu zídky u obecní zahrady, kde se konají kulturní akce. Současně jsme se rozhodli opravit také bránu do zahrady," sdělil Pospíšil. Rekonstrukce zídky by měla být hotová rovněž tento týden.

Velkým projektem Kozlanských je pak plánovaná výsadba zeleně, o které už redakce Vyškovského deníku Rovnosti informovala. Ta se uskuteční v jarních měsících. „Dostali jsme dotace ve výši pěti miliónů korun. V současnosti pracujeme na vytyčení hranic pozemků v souladu s územním plánem. Připravujeme také podklady na výběrové řízení na dodavatele výsadby," upřesnil k plánům Pospíšil.