Momentálně radní schválili zhotovitele projektové dokumentace na rekonstrukci. „Jako nejvhodnější vyhodnotili nabídku brněnské firmy Intar s cenou zhruba milion sto tisíc korun. Termíny dokončení dokumentace k územnímu řízení a ke stavebnímu povolení jsou stanovené na konec srpna a projektové dokumentace a zadávací dokumentace stavby do 31. října," informovala mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Právě na podzim totiž budou vypsané státní a evropské dotace. „Vzhledem k tomu, že odhadované náklady se pohybují v desítkách milionů korun, je získání dotace v podstatě jedinou rozumnou možností, jak dát stadion do pořádku. Bohužel je pravda, že se nám v podstatě rozpadá pod rukama, a tak vybraná firma má projekt zpracovat tak, aby i v případě, že na dotace nedosáhneme, bylo možné začít budovu opravovat aspoň částečně po etapách," upřesnil vyškovský starosta Karel Goldemund.

Právě koncem tohoto týdne byly všechny zainteresované strany na prohlídce současného stavu stadionu. „Ujasnili jsme si tam, že zásah je nutný. Projekt firmy Intar bude vycházet z projektu zpracovaného už v roce 2008, ale samozřejmě je nutné ho značně upravit, protože jednak technologie, ale hlavně stav budovy se od té doby značně změnily," upozornil starosta.

Firma také musí zkontrolovat statiku stadionu, aby se ujistila, že plánované změny konstrukce budovy snese. „Součástí projektu bude i přestěhování sídla Správy majetku města Vyškova z tribuny do zadní části," doplnil Goldemund.

Rekonstrukci stadionu uvítá každý, kdo ho aspoň jednou využil, nejvíc však pravděpodobně Městský bruslařský klub Vyškov. Právě jeho svěřenci totiž ledovou plochu využívají pravidelně k tréninkům. „Stadion určitě potřebuje rekonstrukci. Co je však z mého pohledu asi nejdůležitější, je ledová plocha. Je potřeba technické zařízení upravit tak, aby se mohla začít tvořit už v září. Lepšímu mražení ledu by také mělo pomoct opravené topení," podotkl předseda klubu Radim Doležel.

Dalším podstatným bodem je zázemí, které je nejen podle Doležela v téměř katastrofálním stavu. „Toalety na tom rozhodně nejsou ideálně, spíš naopak. Obecně se dá říct, že vyškovský stadion patří k těm, které jsou na jižní Moravě v nejhorším stavu," myslí si Doležel.

Rekonstrukci proto vyhlíží s nadějí. „Uvidíme, jak dopadne žádost o dotace. Pak bude záležet na rozsahu a trvání oprav, protože podle toho budeme muset samozřejmě přeorganizovat tréninky. Ale máme možnost případně využívat nějaké stadiony v okolních městech, takže problém by to být neměl," odhadl předseda klubu.

Nejen zimní stadion ve Vyškově potřebuje rekonstrukci. Budoucí vzhled všech sportovišť ve městě by měla ovlivňovat nová koncepce, kterou by v nejbližších týdnech měli zastupitelé dostat na stůl. Pokud materiál schválí, bude následující desetiletí ovlivňovat budoucnost hřišť, stadionů a dalších sportovních zařízení ve městě.