O jeho slovech se přesvědčil i redaktor Deníku Rovnost přímo na místě a upozornil na to společnost Zimní stadion Vyškov. Tomáš Halas za firmu v pondělí přislíbil, že nechá schodiště reflexními prvky označit už v úterý.

Podle vedení města stadion prošel kolaudací a vše by mělo být v pořádku. „Tribuna se skládá ze čtyř sedačkových podest. Výšková úroveň je řešena dvěma stupni mezi každou podestou, to znamená, že se nejedná o klasické schodiště a není jej dle platné legislativy potřeba značit," vysvětlil mluvčí města Michal Kočí.

Nedostatky stadionu
• nedostatečná šířka ledové plochy
• schodiště neoznačené reflexními prvky
• problémy s rozléváním vody ve sprchách

Jenže lidé upozorňují také na špatné spádování sprch. Kachličky nejsou ničím oddělené od zbytku podlahy. Voda tak neodtéká pouze do kanálků k tomu určených, ale roztéká se po místnosti a někdy i do šaten.

I o tomto nedostatku se redakce přesvědčila přímo na místě. Podle Halase je už ale hlavní problém vyřešený. „Voda do šaten zatékala, ale mezi šatny a sprchy jsme umístili vodotěsný práh. Jestli je v šatnách voda, tak proto, že ji tam návštěvníci vynosili,“ popsal Halas.

Podle něj je situace přímo ve sprchách jiná. Přes ně se tam chodí na toalety. „Podlaha je udělaná tak, aby tam lidé mohli chodit v bruslích. Jinak by ji bylo možné lépe vyspádovat,“ dodal.

Deník Rovnost také už dřív informoval, že ledová plocha stadionu je o tři a půl centimetru kratší než povolují pravidla hokejové federace. Právě na tento problém lidé nejvíce poukazovali na sociálních sítích. „Vypadá to na nejdražší kluziště široko daleko,“ napsala Ivana Šrámková. Tuto závadu se město chystá opravit v květnu.