Před těmi policisté varují také na silnici 430 mezi Vyškovem a Rousínovem u obce Luleč. Sněhové jazyky se tam podle nich tvoří v polohách nad 300 metrů nadmořské výšky. Varování, stejně jako opatření pro kamiony na cestě z Drnovic do Ježkovic, bude platit minimálně do nedělní půlnoci.

Kvůli sněhovým jazykům a závějím cestáři museli uzavřít i silnici III/4314 z Bohdalic do Kučerova. A trasa z Vyškova do Bohdalic byla několik hodin průjezdná pouze jedním jízdním pruhem, teď už řidiči projedou po celé její šíři.

Sníh už má na svědomí několik dopravních nehod v regionu. Komplikaci způsobil kamion, který havaroval v neděli krátce po půl desáté ráno na dálnici D1 u Vyškova. Levý jízdní pruh na 226,2. kilometru směrem z Kroměříže na Brno byl přes dvě hodiny uzavřený. Nehoda si nevyžádala žádné zranění. Bez toho se obešla i havárie jednoho osobního auta na silnici 430 vedoucí z Vyškova do Rousínova u křižovatky s obcí Luleč, kde kromě policistů zasahovali také hasiči odklízející uniklé provozní kapaliny.

Husté sněžení a silný vítr komplikuje provoz i v dalších částech okresu. Vlivem srážek je na Vyškovsku snížená viditelnost. Tu navíc na dálnici D1, která je kvůli rozbředlému sněhu sjízdná se zvýšenou opatrností, stěžuje i mlha. Stejně je na tom rychlostní silnice R46. Na cestách I. třídy se také nachází po chemickém ošetření rozbředlý sníh a jsou rovněž sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnicích II. a III. třídy je vrstva nového sněhu. Na všech se pak podle informací cestářů tvoří sněhové jazyky.