„Jedná se o nezpevněnou plochu využívanou způsobem, jaký se k okolí hřbitova nehodí. Chtěli bychom, aby to tam působilo důstojněji. Místo chceme vydláždit a kontejnery posunout někam víc do pozadí," nastínil otnický starosta Pavel Prokop.

Místo skladiště by pak mohl prostor fungovat třeba jako parkoviště. Také by si na ni mohli rozkládat stánky různé pojízdné prodejny.

Celý záměr je však zatím pouze ve fázi návrhu. Nikdo ze zastupitelstva k němu nicméně nevznesl připomínky, takže nyní se bude pokračovat projektovou dokumentací ke stavebnímu povolení.

To ale neznamená, že je úprava místa v dohledné době jistá. „Cenu můžeme zatím jen hrubě odhadovat. Předpokládáme však, že práce vyjdou asi na dva a půl milionu korun. Jestli nám na to Jihomoravský kraj přispěje nějakou dotací, to zatím není jisté. Pokud se tak nestane, je možné, že úprava plochy se na delší dobu odsune," řekl Prokop.

V současné době jsou totiž v Otnicích v plném proudu práce na úpravě středu vesnice. Ty přijdou obecní pokladnu na jedenáct milionů korun. S ohledem na to vedení vesnice už dříve naznačilo, že nadcházející doba se ponese spíš ve znamení šetření.