Někde dostanou do poštovní schránky Zlaté stránky i lidé, kteří vůbec nemají pevnou telefonní linku. Ti, co bydlí na adrese o pár kilometrů dál, už můžou mít smůlu. Kvůli seznamu musí cestovat třeba desítky kilometrů. Tak dopadla například Marta Setínková z bučovické místní části Černčín.

„Dostali jsme leták, že si máme Zlaté stránky vyzvednout buď ve Slavkově nebo ve Vyškově. Tak jsem jela do Slavkova, ale tam ho už neměli. Nakonec jsem musela až do prodejny O2 ve Vyškově,“ svěřila se Setínková.

Kvůli Zlatým stránkám tak projezdila téměř třicet kilometrů. V nedalekých Bučovicích přitom lidé dostávali seznam běžně do schránek.

Podobné zkušenosti mají lidé i v dalších vesnicích. „Lidé si měli jezdit pro Zlaté stránky až do Vyškova. Je to úplná hloupost. Asi chtějí, aby si je nikdo nevyzvedl. Vždyť odsud třeba dopoledne nejezdí prakticky žádný autobus,“ uvedl třeba brankovický starosta Josef Hlaváč.

Pro obyvatele Slavkovska někdy distributor zvolil ještě vzdálenější destinace. „Zlaté stránky jsem si měl podle letáku vyzvednout v Rosicích nebo v Brně,“ informoval Pavel Dvořák z Hodějic.

Distribuci Zlatých stránek zajišťuje společnost Mediatel. Podle její operátorky Pavlíny Golvachové tištěný telefonní seznam Zlaté stránky lidé dostávají do svých poštovních schránek náhodně.

„Není žádné pravidlo, že by Zlaté stránky měl dostat do schránky úplně každý. Podnik určil, kolik procent ze všech výtisků se v nich objeví. Jde tedy o nahodilý výběr. Ostatní obyvatelé dostanou letáky, na kterých stojí, kde si můžou telefonní seznam vyzvednout,“ potvrdila Golvachová.

Smůlu mají také ti, kteří si nepřejí vhazovat do svých schránek reklamy. „Zlaté stránky se totiž řadí mezi ně,“ dodala operátorka.