Nové hlediště zahrnuje 251 pohodlných sedaček. „V posledních dvou řadách sálu jsou dvojsedadla pro páry. Celkem je jich sedm. Zvýšil se rozměr sedaček i výška opěráku. V první řadě jsou pak demontovatelné sedačky pro místa invalidů,“ uvedl vyškovský místostarosta Josef Kachlík.

Jako velké pozitivum vyzdvihovali provozovatelé zlepšení akustiky. „Obklady stěn a stropu jsou dělané speciálně pro zvuk v kinosálech. Dosud se v našem případě jednalo o akustické vlastnosti určené pro koncerty,“ potvrdil ředitel Městského kulturního střediska Vyškov Luboš Kadlec.

Bučovický starosta Jiří Horák.
Horák zůstane starostou i poslancem. Nebude stíhat, míní opozice

Náklady přesáhly 8,8 milionu korun. Některé nečekané výzvy přitom způsobily zdržení. „Byla například nutná úprava vzduchotechniky s ohledem na velikost nových akustických panelů. Při projektování to nebylo možné zjistit, protože výdechy byly kryté původními obklady. Bylo rovněž potřeba zvolit jiné zapravení po uzavření původních vstupů do sálu. U těch hlavních zase nebylo možné dát zpět původní dřevěné ostění ani vytvořit čisté zednické zapravení,“ dodal Kadlec.

Z důvodu úpravy vstupního schodiště nebudou ještě provozovatelé dočasně schopni zajistit vozíčkářům přístup do kina. Nezbytné je stále dodržení pravidel platných pro návštěvníky veřejných akcí. Souvisí s tím doložení očkování, prodělání covidu-19 nebo potvrzení o testování v předepsaných termínech. Možností je také absolvování samotestu přímo na místě.