Zatímco v uplynulých letech lidi přitahovala do zoologické zahrady čerstvě narozená jehňata a kůzlata hlavně na jaře, letos se atrakce chlubí novými přírůstky také v letních měsících.

„Měli jsme vysokou porodnost. Radost nám dělá hřebeček shirského koně, hříbata koní fjordských, osli, poníci. Narodila se i mláďata jaků, a to dvě jalovičky a jeden býček. Očekáváme i další přírůstky, například uherského skotu,” uvedla veterinářka Dana Hyláková.

Už několik let se v zooparku nenarodili žádní buvoli. Chovný pár byl totiž starý. To se možná brzy změní. „Z Podkrušnohorského zooparku v Chomutově jsme přivezli krávu a býka buvola domácího a věříme, že se u tohoto páru podaří odchovat mladé,“ těší se Dana Hyláková.

Pro návštěvníky jsou také velmi atraktivní čínská prasátka. Ještě menší jsou strakatí vepříci kuni vepříci kuni kuni, kteří mají anglický původ. Díky kožním výrůstkům po stranách brady ve tvaru zvonků se jim také říká zvonečkoví.

Ale děti velmi lákají i méně exotické druhy. Například u nedávno zpřístupněných králíkáren je stále plno. „Expozice králíků je novinka. Máme tady dvacet druhů. Vesměs jde o samce, která představují návštěvníkům různá plemena, jako jsou například strakáči či berani. Zvlášť městské děti jsou nadšené. Ale i ty z venkova uvidí, že neexistuje jen klasický králík, ale také šlechtěné druhy,” řekl pracovník zooparku Petr Bláha.