Lidé se ovlaží pod mlžným deštníkem. „Zvířata, která mají kožich, jsou jím chráněná před přehřátím. Ta, která ho naopak nemají, také horka zvládají velmi dobře. A když je potřeba, postříkáme je vodou případně se jdou schovat do stínu a do stájí. Mnohem náchylnější jsou lidé. Na rozdíl od dinoparku, kde se pohybují v příjemném lesním chládku, je zoopark výhní. Pocítili jsme proto pokles návštěvnosti," sdělil ředitel zooparku Josef Kachlík.

V současnosti tak evidují finanční ztrátu, která se rovná návštěvnosti za tři až čtyři dny. „Až bude lépe, tak se to vyrovná," je optimistický Kachlík.

Stín v zoo nyní poskytují hlavně altány a Hanácký statek. Možná už od příštího roku ale na návštěvníky čeká osvěžení v podobě deštníků, pod kterými se lidé ochlazují mlžnou párou. „Inspirovali jsme se v jedné slovenské zoo," přiblížil ředitel atrakce.

Zvířatům podle něj nevadí v horku ani převoz. „Zrovna nyní jsme do naší partnerské zoo ve Spišské Nové Vsi transportovali třeba jaka a velblouda. Auto je na to vybavené, takže s převozem nebyl problém a nyní už jsou plně aklimatizovaní," dodal Kachlík.

I do vyškovského zooparkku ale přibudou nové přírůstky. A to osla poitouského. Čerstvě narozené mládě už je ve výběhu, další dvě se mají narodit během tří týdnů. „Jsme jedinou zoo v republice, která je chová. To, že se samicím podařilo zabřeznout, je veliký úspěch," byl spokojený ředitel zooparku.