A nové zážitky je pravděpodobně nečekají ani letos. To potvrzuje i mluvčí ministerstva obrany, kterému budova patří, Petr Medek. Kupec totiž stále chybí. „Ministerstvo nabídlo objekt k prodeji formou výběrového řízení. Nikdo ale zatím zájem o koupi neprojevil. Proto v současné době připravujeme vyhlášení šestého kola řízení," informoval mluvčí.

Budovu už armáda nevyužívá víc než rok a půl. A přes rok se ji snaží prodat. Za bezmála čtyřicet milionů korun. Přestože je stavba nevyužívaná, podle ministerstva jí chátrání nehrozí. „Objekt je uzavřený a temperovaný. Zajišťujeme v něm pravidelné kontroly. Co se týká údržby, je pravdou, že se řeší jen nezbytnosti," přiznal Medek.

Předmětem prodeje však není pouze samotný dům. V objektu se nachází třeba systém posuvných divadelních křesel a technologie ozvučení a speciálního osvětlení. Resort počítá s odprodejem areálu jako celku, tedy včetně veškerého vybavení. „Předpokládá totiž, že objekt bude i nadále využívaný pro stejné účely, ke kterým byl postavený. Navíc by demontáží křesel a veškeré technologie došlo k zásahu do stavebních částí sálu a jeho zázemí," vysvětlil Medek.

Vyškované by znovuzprovoznění objektu viděli rádi. Vyjádřil to za ně například Leopold Jelínek. „V Posádkovém domě armády jsem už na několika akcích byl, současný stav mě mrzí. Byl bych rád, kdyby se případný kupec našel co nejdřív a budova sloužila ke stejnému účelu jako ještě v nedávných dobách," prohlásil Vyškovan.