Odehraje se před obecním úřadem. „Zpívat budou děti ze základní školy, sešli jsme se už třikrát, abychom koledy nacvičili. Známe je všechny, jen v případě Nesem vám noviny jsme se museli vypořádat s pořadím slok," řekla Dolejší.

Předběžně mají domluvenou účast klávesistky i harmonikáře. „Stoprocentně ji ale ještě nepotvrdili. Pokud nebudou moci přijít, hudbu pustíme přes počítač z reproduktorů," zmínila Dolejší s tím, že připravené bude i svařené víno a pro děti čaj.

Česko zpívá koledy - 9. prosince 2015 od 18 hodin.Pátý ročník zavítá na náměstí, návsi a do domů šedesáti obcí na jižní Moravě plus dalších více než tří stovek v České republice. Pokud si chcete společně s námi 9. prosince v šest večer zazpívat pět koled, můžete se přihlásit na webových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz, kde také najdete další info o akci.

Nováčkem letos budou také Hrušky, kde se lidé sejdou u vánočního stromu. Akci si ve vesnici rovněž vzal pod křídla obecní úřad, pozvánku rozdal všem obyvatelům. „Děti ze základní a mateřské školy dostaly i texty. Žádné oficiální zkoušky neděláme. Ale vzhledem k přípravě na živý betlém, který každoročně pořádáme krátce před Vánoci, tentokrát 20. prosince, a zazní na něm v podstatě stejné koledy jako ve středu, účastníci trénují na obě akce současně," sdělila za hrušecký úřad Svatava Horáčková.

Generálku nicméně mít budou. A to právě zítra po rozsvícení vánočního stromu. „Tam zároveň všechny účastníky pozveme, aby si s námi ve středu přišli zazpívat," dodala Horáčková s tím, že ani v Hruškách se akce neobejde bez harmonikáře, možná dorazí i houslistka a v případě chladnějšího počasí nebude chybět ani teplý čaj.