Na místě bylo skoro čtyřicet převážně mladých lidí nejen z České republiky, ale i Norska. Někteří stáli přímo před firmou, další podél silnice I/50, aby jejich sdělení vidělo co nejvíc lidí. „Jatka v Bučovicích jsou jedna z největších v zemi, proto jsme se rozhodli sejít právě tady,“ okomentoval Vincour. Dodal, že chtějí, aby se lidé zamysleli nad tím, že i zvíře, které pak sní, má taky duši, a můžou ho milovat stejně jako svého domácího mazlíčka.

Akci demonstranti ohlásili jako pietní akt kvůli smrti zvířat a ohlásili na bučovické radnici. „Shromáždění bylo řádně oznámené. Odehrávalo se na veřejném prostranství, proto nebyl žádný důvod ho zakázat,“ uvedla mluvčí Bučovic Martina Hašková.

Majitel firmy Jatky Bučovice Jan Pavlík se k situaci nechtěl moc vyjadřovat. „Protestují proti zabíjení zvířat a je to jejich názor, brát jim ho nebudu. Jsme jatka a zvířata se zde prostě zabíjí,“ řekl Pavlík.

Na místě akce hlídkovali policisté. „Jen jsme dohlíželi, aby se nikomu nic nestalo. Akce se odehrála v klidu,“ okomentoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jatky Bučovice patří k největším podnikům svého druhu v České republice. Denně poráží víc než osm set jatečních prasat a týdně sto kusů jatečního skotu.