Obyvatelé Opatovic si na špatný stav památky už dlouho stěžovali. Tamnímu osadnímu výboru se konečně podařilo na vyškovské radnici prosadit její opravu.

Kaplička zdobí Opatovice od poslední třetiny osmnáctého století. Uvnitř svatostánku je pouze jednoduchý oltář s porcelánovou soškou Panny Marie.
„Je významnou ukázkou lidové architektury tehdejší doby a dotváří vesnický charakter obce. Už brzy začneme tuto kulturní památku opravovat,“ řekl starosta Vyškova Petr Hájek.

Zvonice trpí zejména stoupající vlhkostí. Proto radnice pověří řemeslníky, aby otloukli vnitřní i venkovní omítky až do výšky dvou a půl metru. Pak udělají nové omítky. Prohnilou podlahu odstraní a nahradí větranou.

Vnitřní i venkovní omítky zvoničky, stejně jako střecha, klempířské konstrukce a truhlářské prvky získají nový nátěr. Závěrečnou tečkou by mělo být předláždění okolí zvonice.

„V současné době hledáme dodavatele stavby. Předpokládáme, že stavební práce budou hotové přibližně do poloviny letošního roku. Částka nutná k opravě by se měla vejít do půl milionu korun,“ dodal starosta.

Už před rokem vyškovská radnice nechala přibližně za padesát tisíc korun opravit kříž, který stojí před vchodem do zvonice. Ten je památkou z roku 1877.